Mësim fjalori Karta për të mësuar Lojë me kombinime Loja kryq dhe zero Lojë me përqendrim Lojë me dëgjim

Turqisht :: Mësimi 71 Ushqimi: Perimet

Fjalori

Perime
Sebze
Arrë kokosi
Hindistan cevizi
Patëllxhan
Patlıcan
Selino
Kereviz
Hudhër
Sarımsak
Kungull i njomë
Kabak
Kajsi
Kayısı
Qepë
Soğan
Hurmë
Trabzon hurması
Spinaq
Ispanak
Sallatë
Salata
Shegë
Nar
Bishtaja
Taze fasulye
Kivi
Kivi
Kastravec
Salatalık
Spec
Biber
Avokado
Avokado
Më pëlqen selino
Kereviz severim
Nuk më pëlqen hudhra
Sarımsak sevmem
Rrepkë
Turp
Lakër
Lahana