Mësim fjalori Karta për të mësuar Lojë me kombinime Loja kryq dhe zero Lojë me përqendrim Lojë me dëgjim

Turqisht :: Mësimi 29 Moti dhe stinët

Fjalori

Si është moti?
Hava nasıl?
Është nxehtë
Sıcak
Është ftohtë
Soğuk
Ka diell
Güneşli
Ka re
Bulutlu
Ka lagështirë
Nemli
Po bie shi
Yağmur yağıyor
Po bie borë
Kar yağıyor
Fryn erë
Rüzgarlı
Kohë e keqe
Hoş değil
Çfarë është temperatura?
Sıcaklık kaç derece?
Është 75 gradë
75 derece
Stinët
Mevsimler
Dimër
Kış
Verë
Yaz
Pranverë
İlkbahar
Vjeshtë
Sonbahar