Mësim fjalori Karta për të mësuar Lojë me kombinime Loja kryq dhe zero Lojë me përqendrim Lojë me dëgjim

Rusisht :: Mësimi 71 Ushqimi: Perimet

Fjalori

Perime
Овощи
Arrë kokosi
Кокос
Patëllxhan
Баклажан
Selino
Сельдерей
Hudhër
Чеснок
Kungull i njomë
Цуккини
Kajsi
Абрикос
Qepë
Лук
Hurmë
Хурма
Spinaq
Шпинат
Sallatë
Салат
Shegë
Гранат
Bishtaja
Зеленая фасоль
Kivi
Киви
Kastravec
Огурец
Spec
Перец
Avokado
Авокадо
Më pëlqen selino
Мне нравится сельдерей
Nuk më pëlqen hudhra
Я не люблю чеснок
Rrepkë
Редис
Lakër
Капуста